Napište nám

Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Zpráva

Chci více informací

Pro detailnější informace o spořících a investičních možnostech Vám zprostředkujeme konzultaci s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka

Protiprodukt

Chci zkonzultovat protiprodukt k hypotéce

Po vyplnění formuláře níže budete propojen s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka
Váš požadavek byl úspěšně zaevidován
Brzy budete kontaktován/a investičním specialistou.
Pokračovat na web
>

Průzkum PMI hlásí nejsilnější růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu od jara roku 2011


02.03.2017

Souhrnný indikátor PMI pro tuzemský zpracovatelský průmysl se v únoru vyhoupl na nejvyšší úroveň od dubna 2011, přičemž pozitivní zprávy hlásí jak výroba, tak nové objednávky.

První měsíce letošního roku jsou ve znamení pozitivního vývoje sentimentu v eurozóně, což se přenáší i na středoevropský region. Průmyslová aktivita ve středoevropském regionu by letos měla navíc profitovat z oživení investičních výdajů po slabším roce 2016, což je dáno výkyvy v čerpání prostředků z evropských fondů.

Celkově lze konstatovat, že průzkumy PMI za únor vykreslují pozitivní obrázek ohledně aktivity ve zpracovatelském průmyslu jak v eurozóně, tak ve středoevropském regionu, včetně české ekonomiky. 

Průzkum PMI za letošní únor hlásí další zlepšení podmínek v tuzemském průmyslu. Pozitivní vývoj je v souladu se zprávami, jež ohledně průmyslové aktivity přicházejí jak z eurozóny, tak z dalších zemí středoevropského regionu, konkrétně z Maďarska a Polska. Celkově lze konstatovat, že sentiment na počátku roku 2017 je velmi dobrý, což platí jak o průmyslu, tak i o dalších odvětvích. Dále je příznivý vývoj i ve vnějším prostředí samozřejmě velmi dobrou zprávou pro středoevropské, exportně orientované ekonomiky. Navíc lze předpokládat, že průmyslová výroba jak v české ekonomice, tak v Maďarsku a Polsku, bude letos profitovat z oživení investičních výdajů v souvislosti s vyšším čerpáním prostředků z evropských fondů.

 

Autor: Radomír Jáč, hlavní ekonom Generali Investments CEE

Štítky:
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj!

Srovnejte si investice a spoření ZDARMA!

  • Snadné a rychlé srovnání
  • Spoření s nadstandardním úrokem
  • Komplexní srovnání investičních nástrojů
Srovnat investice