Napište nám

Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Zpráva

Chci více informací

Pro detailnější informace o spořících a investičních možnostech Vám zprostředkujeme konzultaci s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka

Protiprodukt

Chci zkonzultovat protiprodukt k hypotéce

Po vyplnění formuláře níže budete propojen s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka
Váš požadavek byl úspěšně zaevidován
Brzy budete kontaktován/a investičním specialistou.
Pokračovat na web
>

Nejen volby, ale i bondy


12.04.2019

Pomalu si začínáme zvykat, že výnosy jednotlivých skupin rizikových aktiv nejsou tak synchronizované, jako v minulých letech. Ke slovu opět přichází aktivní přístup k investování a vyhledávání podhodnocených aktiv.

Tipem pro odvážné tak může být v těchto dnech díky prezidentským volbám velmi „viditelná“ Ukrajina, resp. její trh se státními dluhopisy. Ten nabízí pro domácí, nízkými úroky otrávené, investory až pohádkové výnosy. V lokální měně hřivně dvouleté obligace nabízejí na naše poměry až lichvářských 20 %, pětileté pak 16 %, v dolarech je to pak něco okolo 10 %.

Můj hlavní argument, proč tato sázka může stát za hřích, je prostá domněnka, že už pro Ukrajinu o moc hůře být nemůže. Vztahy s Ruskem jsou na bodu mrazu a kromě války se dále zostřit nemohou. Země je zmítaná korupcí, většina obyvatelstva nedůvěřuje státní správě, ale i v tomto případě platí, že situace i díky předpokládaným výsledkům prezidentských voleb má spíše potenciál se zlepšit než naopak. Země je díky záchranné finanční lince od mezinárodních institucí velmi těsně připoutána k západu a v poslední době se objevuje zájem i ze strany velkých zahraničních investorů o ukrajinská aktiva. Předpokládané napojení ukrajinského dluhopisového trhu na vypořádací systém Clearstream může tento trend jedině podpořit. Zda se v tomto případě vyplatí staré moudro o tom, že nakupovat je třeba levně a před ostatními, ukáže až budoucnost.

 

Autor: Lukáš Vácha, obchodní ředitel Conseq Investment Management a.s. 

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj!

Srovnejte si investice a spoření ZDARMA!

  • Snadné a rychlé srovnání
  • Spoření s nadstandardním úrokem
  • Komplexní srovnání investičních nástrojů
Srovnat investice