Napište nám

Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Zpráva

Chci více informací

Pro detailnější informace o spořících a investičních možnostech Vám zprostředkujeme konzultaci s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka

Protiprodukt

Chci zkonzultovat protiprodukt k hypotéce

Po vyplnění formuláře níže budete propojen s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka
Váš požadavek byl úspěšně zaevidován
Brzy budete kontaktován/a investičním specialistou.
Pokračovat na web
>

Zlato – obloha se vyjasňuje


16.10.2018

V minulém týdnu dostaly akciové trhy další varování v podobě prudkých propadů. Dow Jones ztratil během sedmi burzovních dnů 7,6 % od svého maxima. Zlato a vzácné kovy naopak potvrdily očekávání a z nízkých hodnot vygenerovaly silný nákupní signál.

V našem příspěvku nazvaném „Zlato-tětiva luku je natažená k prasknutí" jsme na četných faktech z termínového trhu konstatovali, že na trhu se zlatem byste sotva našli situaci podobnou té dnešní. Tedy tak extrémně jednostranný negativní sentiment vůči zlatu a vzácným kovům. Uvedli jsme, že právě negativní sentiment je tou nejlepší podmínkou pro změnu trendu, neboť jak známo, z extrémní skepse se rodí ty nejsilnější pozitivní trendy.

Minulý týden přinesl velmi zajímavý vývoj nejen na komoditních trzích, ale také na akciových. Zatímco akciové trhy dostaly další varování a některé z nich již potvrdily obraty trendů z býčího na medvědí(například německý DAX), u zlata a vzácných kovů došlo k vygenerování významných nákupních signálů. 

Na grafu níže lze vidět, že po finálním výprodeji z 16.8. následoval okamžitý návrat zpět (modré „V“ ve spodní části grafu) a po krátké konsolidaci (=přerušovaná modrá vodorovná linie odporu) následoval dynamický průlom této linie. Jen mezi čtvrtečním polednem (10. října) a páteční 20.00 hodinou přidalo zlato 48 USD (přes 4 %) až k hodnotě 1230 USD a vygenerovalo tak silný nákupní signál podporovaný mnoha důležitými indikátory, které nabízí dostatek prostoru k pokračování dalšího cenového vzestupu.

Dá se očekávat, že cena zlata pravděpodobně může tento velký skok lehce korigovat. Případný pokles by neměl jít pod hranici 1200/1205 USD, aby nebyl negován tento významný pokus o průlom.

Při úspěšném potvrzení tohoto signálu se otevírá krátkodobý potenciál do cca 1280 USD a v dalším úspěšném tažení pak důležitá meta u 1360/1366 USD.

Graf: Zlato v USD (srpen- září 2018)

 

Autor: Zdeněk Ďuriš, finanční analytik EKKA Gold

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj!

Srovnejte si investice a spoření ZDARMA!

  • Snadné a rychlé srovnání
  • Spoření s nadstandardním úrokem
  • Komplexní srovnání investičních nástrojů
Srovnat investice