Napište nám

Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Zpráva

Chci více informací

Pro detailnější informace o spořících a investičních možnostech Vám zprostředkujeme konzultaci s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka

Protiprodukt

Chci zkonzultovat protiprodukt k hypotéce

Po vyplnění formuláře níže budete propojen s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka
Váš požadavek byl úspěšně zaevidován
Brzy budete kontaktován/a investičním specialistou.
Pokračovat na web
>

Tuzemský průmysl hlásí velmi silný vstup do roku 2017


15.03.2017

Velmi pozitivní výsledek hlásí nejen výroba, ale také vývoj objednávek, především těch domácích. Příznivý je ale také vývoj vnějšího prostředí, konkrétně pak signály o růstu průmyslové aktivity v eurozóně. Jestliže za celý rok 2016 vzrostla tuzemská průmyslová výroba o 2,9 %, tak letos může růst výroby činit 3,5 %, možná i o něco více.

Data o výkonu průmyslu za letošní leden vykreslují pozitivní obrázek. Růst výroby byl jednoznačně silnější, než se čekalo, pozitivně překvapily také průmyslové tržby a velmi dobře si vedou i objednávky. Zde si zvláštní zmínku zasluhuje růst tuzemských průmyslových objednávek. 

Celkově lze konstatovat, že tuzemský průmysl se nyní nachází v příznivém prostředí jak co se týče domácí poptávky, tak růstu průmyslové aktivity v eurozóně. Přesto, jestliže za celý rok vzrostla průmyslová výroba o 2,9 %, tak prostor pro zásadní zrychlení celoročního růstu v letošním roce je limitován jak vysokou základnou pro meziroční srovnání, tak kapacitou průmyslu samotného. Kapacita je limitována například situací na trhu práce, tedy problémy sehnat kvalifikované pracovníky do některých odvětví. Za celý rok 2017 proto očekávám růst tuzemské průmyslové výroby zhruba na úrovni 3,5 % anebo jen nepatrně více.


Radomír Jáč, hlavní ekonom Generali Investments CEE

Štítky:
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj!

Srovnejte si investice a spoření ZDARMA!

  • Snadné a rychlé srovnání
  • Spoření s nadstandardním úrokem
  • Komplexní srovnání investičních nástrojů
Srovnat investice