Napište nám

Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Zpráva

Chci více informací

Pro detailnější informace o spořících a investičních možnostech Vám zprostředkujeme konzultaci s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka

Protiprodukt

Chci zkonzultovat protiprodukt k hypotéce

Po vyplnění formuláře níže budete propojen s investičním specialistou.
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
PSČ
Poznámka
Váš požadavek byl úspěšně zaevidován
Brzy budete kontaktován/a investičním specialistou.
Pokračovat na web
>

Milion: Kam s ním?


21.08.2018

Těžko se dnes hledá investiční příležitost, která nás nadchne natolik, že jí hned musíme mít.

Neznamená to však, že investiční příležitosti nejsou.

Pokud jste trochu hráči, dává smysl zvážit jednomilionovou investici do akcií tzv. rozvíjejících se trhů. Nejjednodušší cestou je využití adekvátního investičního fondu, jakých je na trhu dnes bezpočet. Tato část akciových trhů v současné době trpí pod tlakem výprodejní paniky, vyvolané aktuálním děním v Turecku. Měřeno poměrovými ukazateli jsou akcie firem na těchto trzích nejlevnější od počátku roku 2016, kdy začala jejich spanilá jízda a investoři si jich po tzv. finanční krizi začali trochu více všímat. Investoři si jeden dolar ročního zisku koupí za téměř výprodejových necelých 11 dolarů, což je v podstatě polovina toho, co zaplatí na trzích rozvinutých.

Celý podnik je však určen silnějším povahám, protože řešení měnové krize v Turecku je stále v nedohlednu a bude to zcela určitě ještě dost „házet“. Nicméně, jak říká klasik, “nakupovat je třeba, když krev teče ulicemi“. Kdo bude čekat na nebe bez mráčku, velké „terno“ nikdy neudělá.

Pokud jste spíše investiční vlastenci, můžete svůj milion dynamicky umístit i doma. Jak známo, složení indexu PX příliš strukturu domácí ekonomiky neodráží. Dnes už se ale nemusíte spoléhat jen na něj. Nedávno vznikl nový trh START, který se orientuje na malé, střední i začínající firmy. Díky avizovanému snížení minimálního obchodovaného množství, budete moci svůj milion diverzifikovat i do více titulů.

Jste-li povahou trochu línější a nechcete jednotlivé tituly vybírat sami, začínají pro vás vznikat také fondové nástroje, zaměřené na domácí akciové i dluhopisové investice mimo veřejné trhy, kdy i klient s jedním milionem může realizovat investice, které dosud byly vyhrazeny velkým hráčům.

Je-li to pro Vás stále vše moc velká divočina, a chcete-li zůstat hodně při zdi, ani tak nezoufejte.

I vám se pomalu blýská na lepší časy. Úroky začaly růst, peněžní trh a dluhopisy už přestávají být synonymem placeného parkoviště.

Jsou to ale vaše peníze, rozhodnou se musíte sami.

 

Autor: Lukáš Vácha, obchodní ředitel Conseq Investment Management a. s.

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj!

Srovnejte si investice a spoření ZDARMA!

  • Snadné a rychlé srovnání
  • Spoření s nadstandardním úrokem
  • Komplexní srovnání investičních nástrojů
Srovnat investice